Jak stáhnout nebo ověřit instalaci Microsoft produktů - Windows , Office …

Znáte to - Microsoft vydá novou verzi např. Windows a já jí chci hned instalovat. Ale kde ji najít?

Tip na začátek

Pokud nepotřebujete vyloženě oficiální ISO soubory vydávané Microsoftem, bude vám nejspíš stačit návštěva stránky https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10, kde si můžete potřebný aktuální instalační obraz také zdarma stáhnout pomocí nástroje Media Creation Tool.

33Instalace nebo stažení

33Výběr jazyka, edice a architektury

Aktualizace: tb.rg-adguard.net

https://tb.rg-adguard.net je stránka, která vám vyplivne přímo link ke stažení vybraného software. A to rovnou z oficiálních serverů Microsoftu. Takže už ani není třeba hledat ne internetu.

33rg-adguard

33stahujeme

 

Původní článek

Kdysi dávno byla možnost přímo na oficiálním portálu MSDN Subscriber Downloads zjistit informace o jednotlivých instalacích produktů včetně jejich MD5 a SHA1 otisků. A to se hodilo. Na internetu se povaluje spousta ISO s instalacemi, ale je třeba ověřit, že je to oficiální nezměněné ISO. Jenže během roku 2017 Microsoft tento portál změnil.

33Původní MSDN portal

msdnhash

Naštěstí existuje alternativa, a to právě web msdnhash https://msdn.lol-inter.net/ (podobně jako https://www.heidoc.net/php/myvsdump.php). Zde si můžete najít potřebné informace například o posledním vydání Windows 10 v českém jazyce. A důležitá informace je právě ten SHA1 hash (06c5e10c969b03b99734f4b5c5ee9ec571e2f96f). Teď můžete hledat na internetu právě tento klíč, a nějaký odkaz ke stažení určitě najdete. Nebo naopak můžete třeba zkusit hledat na Uloz.to soubor "Windows 10 1803 x64", a stažený soubor pak ověřit podle vypočteného otisku.

33msdnhash homepage

33msdnhash seznam

33msdnhash detail