Multimediální centrum MXQ Pro+ TV Box za pár korun z Číny - jak to dopadlo?

Amlogic S905 Quad Core 2GB RAM 16GB ROM 2.4G 5.8G Dual-band WiFi Bluetooth 4.0 Connectivity Support 4K, 64Bit Android 5.1. To vše jen za cca 40$ - no nezní to lákavě?

Tak takovou škatulku jsem si nechal poslat z Číny. Zhruba měsíc od objednání zazvonil pošťák a přinesl mi tenhle balíček. I při pořizovací ceně 40$ (nikde na obalu neuvedené) se naštěstí vyhla proclení/zdanění, takže mě opravdu vyšla na necelou tisícovku. Jestli nemáte rádi originál Čínu, tak na Alze najdete mnohem horší a dražší věci.

33MXQ Pro+ TV Box

Od téhle firmy MXQ je to nejlepší model, který má nadupaný procesor Amlogic S905, 2GB RAM + 16G ROM, 1Gbit ethernet, Wifi, Buetooth, Audio out, 4x USB … prostě všechno, viz. Detailní specifikace zde https://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_354313.html. Na papíru prostě všechno super, teď jaká byla realita.

 

Zkušenosti zdatného Windows uživatele prakticky netklého Androidem

Kvalita zpracování perfektní, malá a lehká škatulka plus HDMI kabel a dálkový ovladač. Připnu k televizi, zapnu a už se mi ukazuje úvodní obrazovka (mimochodem lehoučká krabička nehlučí, nehřeje - spotřeba 0W ve stand by, cca 3W při normálním zatížení, 5W při přehrávání videa).

33MXQ Pro+ TV Box detail

První problém - při připojení přes WiFi i nějak rozhazuje domácí síť, že přestává fungovat internet – přecházím na kabel.

Procházím nabídky pomocí dálkového ovladače, funguje moc dobře. Spouštím všemi vychvalované Kodi (beta v16), a snažím se připojit sdílený disk z Windows (smb protokol). To sice jde, ale komplikovaně, a nějak mi to pořád nefunguje. Pokud si přehraju filmy na USB, tak pak přehraje všechno, včetně titulků. Je to prostě asi klasické Kodi.

Problém druhý – pokud připojím externí 1TB USB disk, tak ho systém vidí, ale brzy se ztrácí ze seznamu zařízení, pomáhá až restart krabičky.

Problém třetí – chci aktualizovat Kodi, ale Google Play hlásí nekompatibilní zařízení. Nevadí, našel jsem návod, kde stáhnout Kodi APK instalační soubor. Spouštím stahování instalaci – a error. Až po nějakém bádání zjišťuju, že i když Andoid ukazuje velikost souboru 60MB, tak se APK soubor nestáhnul celý. Takže si ho stáhnu ve Windows, hodím na flashku, a na Adroidu poklikáním bez problému instaluji.

Hodnocení

Zkoušel jsem si zvyknout na tento TV Box. Funguje dobře, v tom není problém. Ale já jsem si prostě nezvykl na Kodi, a na nějaké další pokusy jsem neměl náladu. Kdo má rád Andorid / Kodi, tak ať do toho jde, zvláště při poslání z Číny to stojí drobák a dostanete kvalitní stroj na přehrávání videí.

Já osobně čekám opět na podobnou škatulku (Beelink Z83), tentokráte ale s Windows. Tak uvidíme, jestli si polepším.

Různé

 • ovladač překvapil, je docela kvalitní, funguje i bez přímé viditelnost
 • Google play hlásí nepodporované zařízení. Před koupí podobných Andoid zařízení je dobré se zkontrolovat jejich podporu - Supported devices https://support.google.com/googleplay/answer/1727131?hl=en
 • ve specifikace je uvedená maximální kapacita SD karty 64GB, a opravdu - 128GB kartu systém neukázal

Specifikace

 • Amlogic S905 quad-core CPU is rapid and stable which can give you high speed feedback and smooth response.
 • Mali-450 as GPU of this TV Box which gives you the high definition pictures and videos.
 • With 64bit Android 5.1 stable and smooth system.
 • 2GB RAM + 16G ROM: It gives you more space to download your favorite apps and caches to browse websites, play games, run apps, watch movies more smoothly.
 • 2.4GHz / 5GHz dual-band WiFi (10 / 100M / 1000M Ethernet): It offers a more stable WiFi signal for you to enjoy higher quality video experience.
 • Bluetooth 4.0 connectivity: Easy pairing with most Bluetooth-enabled devices (computer, mobile phone, keyboard, and others).
 • Supports H.265 video code, enjoy the high-resolution video even at a low-internet-speed environment.
 • Supports 4K HD video, which brings us clearer image quality and 3D vision enjoy.
 • HDMI 2.0 connector: You can directly connect your TV to MXQ Pro+ TV box through a HDMI cable and set up your home cinema for the best 4K x 2K HD multimedia experience.
 • Supports multiple language and multiple format video.
 • Network functions: VUDU, Miracast, XBMC, Airplay, Skype chatting, Youtube, Flicker, Facebook, online movies, etc..
 • Free Internet searching, thousands of android applications, many kinds of games, etc..
 • Infrared remote control let you enjoy your wonderful life which the wireless brings to you.

33Nabídka v Alze