Test levné FullHD webkamery z Číny s rychlým dodáním z evropského skladu

V době nutnosti práce z domova a distanční školní výuky je třeba často přenášet i obraz, a to tedy pomocí webkamery. Díky velké poptávce jsou ale levné kamerky v českých e-shopech nedostupné. Jak si obstojí levná kamera z AliExpressu s rychlým dodáním z evropského skladu?

Výběr kamery

Pokud si aktuálně vyfiltrujete FullHD (1920 × 1080 px) třeba na Alze, nabídka není nic moc.

33Webkamery Alza

Pokud si ale najdete na AliExpressu nějakého prodejce, který má sklad v Evropě, je to rozhodně zajímá možnost. Takhle nabízí kamery například prodejce FX7816 Global Store https://www.aliexpress.com/store/5588145. Takto si můžete najít například následující noname kameru https://www.aliexpress.com/item/4001366206485.html. Papírové parametry dobré – rozlišení 1920x1080, cena taktéž – US $12.75 (odpovídalo 287,16 CZK) a dodání 4-10 days (v pátek objednáno, další pátek PPL doručila).

33webakemra AliExpress

33webkamera

Test webkamery

V samotném balení (nikde není vidět žádný výrobce) je jen samotná webkamera, a papírek s návodem. Naštěstí samotná instalace je bezproblémová – stačí zapojit, ovladače se nainstalují samy (testováno na Windows 7).

33balení

33webkamera instalace ovladačů

Mechanicky vypadá kamera dobře, není problém jí připevnit na laptop, kde pak na víku dobře drží. Díky kloubu ji lze natáčet podle potřeby. USB kabel je dostatečně dlouhý, zhruba asi 1m.

33webkamera 1
33webkamera 2

Kamerku jsem testoval na notebooku Dell Latitude E6540, kde je k dispozici integrovaná webkamera. Samozřejmě notebook, tedy i kamera, jsou již staršího data. V porovnaní s integrovanou je obraz z testované USB kamery mnohem jasnější, barevnější – prostě vypadá lépe. Také je ale vidět, že má jinou ohniskovou vzdálenost – jestli je to dobře nebo ne, záleží na vás.

33webkamera test integrovaná
33webkamera test Čína

Kamera obsahuje i mikrofon, ten jsem ale pořádně neměl možnost otestovat, na zvuk dávám přednost sluchátkům s mikrofonem.

 

Závěr

Za necelé tři stovky můžete mít doma během pár dní funkční FullHD webkameru, což je myslím dobrá nabídka. V českých e-shopech je zboží přebrané, navrch k ceně kamery musíte připočíst dopravné, popř. čas strávený při osobním vyzvednutí.

33webkamera