Virtuální server VPS u FORPSI - lepší než WEDOS?

Již nějakou dobu používám pro virtuální VPS server nabídku od WEDOSu, která mi přišla perfektní za vynikající cenu. Ale rád zkouším nové věci, tak jsem si říkal, že je čas zkusit také nabídku VPS od FORPSI, v jejich terminologii označené jako "Cloud VPS Smart". Cenově jsou ještě výhodnější než WEDOS, můžete si pořídit vlastní VPS server již za 25 Kč měsíčně! Ale cena je jen jedno kritérium výběru poskytovatele, takže jak jim to vlastně celé funguje?

Nabídka VPS server od FORPSI je dokonce tak skvělá, že si můžete pořídit kredit na provozování tohoto serveru na 2 měsíce kompletně zdarma https://www.forpsicloud.cz/cloud-zdarma.aspx! Takže perfektní příležitost k otestování, jak jim to vlastně funguje.

33Volba varianty nového VPS serveru

33Jednoduchý interface pro volbu paramatrů nového serveru

Porovnání nabídky FORPSI Cloud a VPS řešení od WEDOSu

FORSPI www.forpsi.com/virtual/ (www.forpsicloud.cz) vs WEDOS hosting.wedos.com/cs/virtualni-servery.html

Pár mých poznámek

  • FORPSI začíná na 25 Kč /měsíc, WEDOS na 100/Kč měsíc
  • FORPSI Cloud je defakto Aruba Cloud řešení https://www.arubacloud.com/company/about-aruba.aspx
  • interface je rozhodně přehlednější u WEDOSu
  • vlastní ISO instalační obraz nelze připojit u levnější varianty, to jde až u Cloud Server Pro; WEDOS to umí bezproblémově
  • u obou poskytovatelů není problém mít funkční VPS server cca do 30minut od počátku registrace

Co se týče uživatelské přívětivosti, možností a celkového pocitu, tak tady jednoznačně vede Wedos. VPS od FORPSI ale také funguje, levněji a i o něco rychleji. A ještě jednou zopakuji, že si FORPSI VPS můžete vyzkoušet na 2 měsíce zdarma https://www.forpsicloud.cz/cloud-zdarma.aspx.

33Nový server a jeho detaily

33Vlastní šablony, ISO soubor k instalaci - jen u dražší varianty