Recenze tabletu Chuwi Hi8 SE: 8.0" IPS FullHD 1920x1200 2GB RAM 32GB ROM Android 8.0

Hledal jsem malý tablet s Androidem pro děti na sledování videa z internetu a hraní běžných her. Takže takový obyčejný stroj, ne úplně nejlevnější plečku, ale ani super stroj za 10 tisíc.

Čína vs CZ

Nejdřív jsem se samozřejmě podíval na nabídku českých e-shopů, tedy Alza a CZC. Hledal jsem tablet velký 7-8 palců, s FullHD rozlišením, alespoň 2GB RAM a ideálně s co nejnovějším Androidem.

Jak je vidět z obrázků, výběr je poměrně malý – tablety opravdu už moc nefrčí. Jediný stroj, který by snad přicházel v úvahu, byl Prestigio Grace 5778 LTE (PMT5778_4G_D). Má dokonce i možnost vložení SIM karty a také čtečku otisku prstů. Nějak jsem měl ale problém uvěřit značce Prestigio, radši jsem hledal na čínských e-shopech, až jsem našel Chuwi Hi8 SE.

33Tablety na CZC

33Tablety na Alze

Chuwi Hi8 SE

Proč Chuwi? Protože prostě dobrý poměr výkon a samozřejmě cena. Oproti Prestigio má 32GB ROM, lepší procesor, rychlejší WiFi … a možná i něco dalšího (parametry si můžete konec konců najít a porovnat sami – každý má jiné preference). Navíc jsem ho našel na GearBestu v akci za $95.99, a to z evropského skladiště (Itálie), tudíž bez nějakého dodatečného cla a DPH. Sice ještě s nějakým poštovným navíc, ale zase byl za týden doma (balíček šel nakonec z Itálie přes Německo a službu zNemecka.eu - detaily zde: Virtuální poštovní adresa v Německu a přeposlání balíčku funguje na jedničku - praktické zkušenosti). Konečná celková cena byla nakonec 2549 Kč (tablet, IT -> DE) + 148 Kč (DE -> CZ).

33Chuwi Hi8 SE

33GearBest z Číny

33GearBest z Itálie

Balení

Jednoduchá papírová krabice obsahovala tablet a nabíječku, přes display fólie. Takže nic navíc, ale co chtít víc. Možná tedy až na pouzdro, které je vhodné koupit co nejdřív.

Zkušenosti z používání

Tablet máme krátce, takže zatím spíš jen první dojmy:

  • Tablet přišel už nabitý, stačí zapnou a konfigurovat – vše se rozjelo v češtině bez sebemenších problémů
  • Výkon je dostatečný – pokud ale chcete po tabletu víc věcí najednou, tak se ale na chvilku zamyslí
  • Display je krásně jasný, barvy skvělé – není na co si stěžovat
  • Zvuk je dostatečný hlasitý a na videa z YouTube a her pohodlně dostačuje

Hodnocení

Takže za mě rozhodně dobrá koupě, za 2697 Kč jsem velmi spokojený. Případným zájemcům doporučuji chvilku hledat, hlavně různé slevové akce můžou cenu srazit ještě o pár dolarů dolů. Samozřejmě rizikem je u těchto věcí případná reklamace, která by byla asi složitější.